search atelier zabadalova

Cukrárna a kavárna v Brně

„ Jsme otec a syn, rodinná firma z Moravy, a našli jsme vhodné prostory pro naše podnikání v Brně. Zabýváme se cukrářskou výrobou a chceme nabídnout naše výrobky v pěkném prostředí.“  Po prvním setkání a prohlédnutí si komerčních prostor jsme se daly do proměny a návrhu interiéru cukrárny a kavárny Bukovský.

Dřívější interiér restaurace byl temný s tmavým nábytkem.  Požadavkem bylo vytvořit světlý, optimistický interiér s květinovým vzorem. Nový nájemce však musel odkoupit prostor i s tmavým obložením a sedacím nábytkem včetně stolů. Ponechána byla i zelená podlaha a původní dveře v hnědém odstínu. Výzvy máme rádi!

Základním vzorem interiéru se stal světlý proužek. V různých odstínech a různých šířkách byl uplatněn na stěnách i obložení. Světlost do interiéru vnáší i dlouhý bílý prodejní pult s vitrínami. Klasický tvar židlí a stolů je doplněn tradičními světly v mosazi. Květinový vzor jsme použili jako obklad na stěně za prodejním pultem. Dalším prvkem s motivem květin jsou nástěnné obrazy mezi okny. Vzdálenější, klidnější část prostoru byla zařízena měkkým sedacím nábytkem. Křesla vlastního návrhu a výroby jsou opět s květinovým vzorem na potahu. 

Cukrářství a kavárna Bukovský začíná žít svým životem.

prodejní částprodejní částprodejní částkavárnacukrárnavenkovní zahrádkapůvodní interiérpůvodní interiér