search atelier zabadalova

Infocentrum a galerie Hulín

Město Hulín nás oslovilo s požadavkem navrhnout interiér i exteriér domu s vytvořením informačního centra a malé galérie, která bude sloužit k propagací města, tak i k různým drobným výstavám. Dům zároveň slouží jako zázemí pro účinkující při pořádání kulturních akcí na náměstí.

Rozhodli jsme se domu vrátit jeho původní podobu a bez zbytečných barevných výstřelků navrhnout nadčasový a elegantní dům na náměstí. Celou fasádu jsme sjednotili do stejného odstínu, sokl obložili obkladem s imitací pískovce a navrátili oknům původní tvar s oblouky. Další prvky na domě – vstupní dveře a osvětlení – je řešeno v současném designu stejně jako celý interiér.

Přesvědčili jsme investora o použití dřevěné podlahy v interiéru celého prostoru. Krásná podlaha je doplněna zajímavým osvětlením v prostoru galérie – nasvětlení stěn reflektory s kruhovou lištou.

Interiéru informačního centra dominuje prodejní pult v antracitové barvě a tapeta na míru s katastrální mapou Hulína. Celý prostor je doplněn sedacím nábytkem TON a Lena Holešov v zeleném potahu, protože se jedná o informační centrum se zelenou v logu.

Město Hulín investicí do domu získalo prostory, kde může nejen podávat informace občanům a turistům, ale zároveň malou galérií ukázat čím město žije.

původní stavpůvodní stav