search atelier zabadalova

Kavárna v Kroměříži

Oblíbená kavárna v pěší zóně v Kroměříži měla svého ducha i své zákazníky, ale majitelé se rozhodli pro kompletní rekonstrukci prostor. Podařilo se vyřešit vstup do bytové části domu ze zadní strany a tím vznikla zcela nová možnost otevřít kavárnu do prostoru a celou ji rozšířit o stávající chodbu. Po odstranění sádrokartonových příček a sníženého stropu se otevřel klenbový strop a prostor se podstatně zvětšil.

Prostor má typický tvar starých domů – úzký a hluboký s denním osvětlením pouze na vstupu. Majitelé požadovali vytvořit útulnou kavárnu s čalouněným sezením a umístěním cukrářské vitríny k baru. Zároveň požadovali dostatek světla v prostoru.

Vzhledem k dispozici prostoru jsme ponechali umístění baru a menšího zázemí v zadní části a posezení rozmístili v přední části kavárny. Pro optické zvětšení úzkého prostoru jsme navrhli kovovou konstrukci se zrcadlovou výplní, která slouží také pro policové uložení zboží. Tato zrcadlová stěna zároveň odráží denní i umělé světlo v celém prostoru a dochází tak k většímu prosvětlení zadní části u baru. Rozmístěním světel vzniká možnost nasvětlení prostoru různé intenzity a nálady kavárny.

Zajímavým prvkem se stala podlaha, kterou dodala firma Archtiles. Dlažba, která svým dekorem odkazuje na zašlost a roky používání je v kontrastu s lesklými měděnými lustry v prostoru. V různých typech pohodlného sezení si každý zákazník najde své místo.

Přijďte se podívat na atmosféru kavárny na vlastní oči – Caffe Classic Kroměříž.

vstupní částkavárnakavárnakavárnakavárnakavárnadetail dlažbykavárnakavárnazrcadlová stěnazrcadlová stěnapůvodní stavpůvodní stavpůvodní stavpůvodní stav
vstupní část
kavárna
kavárna
kavárna
kavárna
kavárna
detail dlažby
kavárna
kavárna
zrcadlová stěna
zrcadlová stěna
původní stav
původní stav
původní stav
původní stav
další interiéry