search atelier zabadalova

Koncept poboček Čedok - OUTVIA v Praze a Olomouci

Čedok, cestovní kancelář s 95. letou tradicí, nás oslovil s požadavkem na vytvoření konceptu poboček nově vznikající dceřiné společnosti OUTVIA. Odstranění bariér mezi zákazníkem a prodejcem byl jeden ze základních požadavků na interiér tohoto komerčního prostoru. Při vlastním návrhu interiéru pobočky jsme měli jediná omezení, zakomponovat do interiéru logo a červenou barvu.

Po důkladné konzultaci se zákazníkem jsme interiér rozdělili do tří samostatných zón. Vstupní zóna s křesly, kde si zákazníci mohu v pohodlí vybírat dovolenkovou destinaci přes tablet nebo přes katalog. Ve druhé zóně již mohou vybranou dovolenou konzultovat s prodejcem, který má současně k dispozici velký monitor na podrobnější prezentaci. Ve třetí zóně se uzavírají smlouvy, a probíhá samotný prodej. Otevřený prostor pobočky umožňuje prodejcům volný pohyb mezi zákazníky a nenucený způsob komunikace. Cílem bylo nahradit kancelářský styl pobočky maximálně vzdušným, funkčním a příjemným prostorem, který svým vzhledem připomíná spíše interiér kavárny. Mimochodem kávu Vám nabídnou také, a to přímo z leteckého servírovacího stolku, který již sloužil v oblacích.

Červenou barvu z loga jsme použili na koberci a židlích pro zákazníky. Bílá barva dodala prostoru vzdušnost a dřevěné obložení útulnost.  Komunikační prvky - mapa, nápisy a tapeta jsou v antracitové barvě. Zajímavostí je speciální nátěr mapy, tzv. „chytrá zeď“, který umožňuje psát fixou přímo na mapu i stěnu. 

První dvě realizace komerčního prostoru poboček Outvia můžete vidět v obchodních centrech Černý Most Praha a Šantovka Olomouc.

interiér  Outvia v OC Černý Most Prahainteriér Outvia v OC Černý Most Prahainteriér  Outvia v OC Černý Most Prahapůvodní stavpůvodní stav