search atelier zabadalova

Moderní kuchyně s ostrůvkem Kroměříž

Naše zásadní rekonstrukce kuchyně začala mým návrhem na výměnu lišt pracovní desky, které už měly po dvaceti letech opravdu svou dobu životnosti za sebou. Potom jsem se ale zamyslela i nad tím, kolik kroků jsem musela za ta léta vaření  udělat od sporáku ke dřezu, které byly umístěny na protilehlých stěnách místnosti, a s manželem jsme zjistili, že celá kuchyň  neodpovídá, a  ani vlastně nikdy neodpovídala  ergonomickým pravidlům, o kterých dříve ani nebylo nic moc mezi veřejností známo. K rozhodnutí pustit se do celkové rekonstrukce  přispěla i změna rodinné situace – děti odešly na vysokou a tím se změnila i funkce samotné kuchyně.
Myslím, že má každý dělat to, co nejlépe umí, a tím plnit přání ostatních a přinášet jim spokojenost do života. Právě proto jsme se rozhodli vyhledat pomoc odborníka, který má s designem zkušenosti, které nám přirozeně chyběly. Mohli jsme si vše zrekonstruovat jako dříve jen s plnou kapsou  entuziasmu, ale výsledek by se nikdy ani nepřiblížil dnešní úžasné realitě. Šárka se stala mýma novýma očima, které se na prostor místnosti podívaly z netušených úhlů a nebyly svázané tím, co jsem si já myslela, že určitě nepůjde.
Výsledkem je krásný, funkční a moderně zařízený prostor, světlé  a elegantní barvy, výrazné doplňky a třešničkou všeho je můj vysněný ostrůvek, o kterém mnozí tvrdili, že se ho nemůže podařit  do naší kuchyně vzhledem k její velikosti umístit. Šárka a Katka to dokázaly. Jsou pozorné posluchačky a náznaky přání promění ve skutečnost. No a tak už pomalu plánuji restyling obývacího pokoje… se Šárkou a Katkou samozřejmě.