search atelier zabadalova

Rekonstrukce panelového bytu Plzeň

Mladá majitelka s kocourem nás oslovila, abychom jí navrhli kompletní rekonstrukci bytu 2+1 v Plzni. Jedná se o byt ve starším panelovém domě, proto bylo potřeba řešit i kompletně sociální zařízení včetně elektroinstalace a rozvodů vody. Více o rekonstrukci http://www.zabadalova.cz/rekonstrukce-paneloveho-bytu-plzen-0
Majitelka je velmi činorodá a jejím velkým zájmem je Asie a její kultura včetně studia japonštiny. Návrh interiéru vychází právě z tohoto prostředí a velmi umírněným způsobem jsme asijské prvky zakomponovali do projektu. Celková jednoduchost, čistota a světlost interiéru byly taktéž požadavky na projekt. Stejně tak uzavřené skříňky kvůli přítomnosti kocoura.
V bytě byla nově vytvořena samostatná šatna a vestavěná nika na pračku.
Interiér bytu je postaven na kombinaci dřeva a bílé barvy. Veškeré větší celky – kuchyně, šatní skříně, nábytek jsou v bílé barvě. Celá podlaha a jednotlivé solitérní kusy nábytku jsou dřevěné.
Posuvné dveře v obývacím pokoji v odlehčeném stylu evokují japonské posuvné dveře s papírovou výplní, která byla nahrazena mléčným plexisklem. Stylizovaná nástěnná malba dotváří pocit Asie. Vlastní obrazy budou mít své místo na vstupní stěně do kuchyně, vlastní fotografie z cest z celého světa jsme umístili do ložnice. Byt získal dostatek úložného prostoru, ale zároveň mu byla ponechána vzdušnost a lehkost.

obývací pokojobývací pokojkuchyněchodba s pračkouchodba se šatnouložniceložnicekoupelnaschéma původní stavschéma nový stavpůvodní stavpůvodní stavpůvodní stav