search atelier zabadalova

Rekonstrukce rodinného domu Bystřice p. H.

Potřeba rekonstrukce domu vyplynula z požadavků rozrůstající se rodiny s dětmi. Stávající podsklepený dům měl pouze jedno obytné patro a neobydlenou půdu se stanovou střechou. Vzhledem k potřebě vytvořit v patře dětské pokoje, hostinský pokoj a koupelnu bylo nutné zcela nově vyřešit střechu. Vznikla tak sedlová střecha s vikýři na obou stranách, které umožňují mít ve všech pokojích klasická okna s parapetem. V přízemí domu tak zůstal pouze obytný prostor a ložnice s koupelnou a šatnou.

Spojením dvou stávajících pokojů podél celé jedné strany domu byl vytvořen velkorysý obytný prostor s okny do tří stran. Z kuchyně se vstupuje do zahrady přes zvýšenou krytou obytnou terasu. Centrálním prostorem domu je hala se stávajícím schodištěm, které je nově mnohem více otevřeno a propojuje celý dům.

Cílem celé rekonstrukce bylo maximálně využít a podpořit kvalitní prvky stávajícího domu. Například se zachovaly a repasovaly stávající dřevěné parkety, které se doplnily zajímavou dlažbou se vzorem, nebo se zrenovovalo teraco na schodišti a doplnilo ocelovým zábradlím, které celou chodbu odlehčuje. Citlivý přístup k domu a jeho okolí bude nabízet příjemné prostředí svým obyvatelům i sousedům.